CE Belgesi Nedir? CE Belgesi, Atex, Uygunluk, CE Ürün Belgesi, CE Sertifikası, CE Markalama
 
CE Belgesi  
ANASAYFA KURUMSAL BİYOGRAFİ LİNKLER SİTE HARİTASI SSS REFERANSLAR BİZE ULAŞIN
CE Belgesi
 
Ad/Firma
Telefon
E-mail
Konu
Açıklama
 
 

  CE Belgesi Buradasınız: Anasayfa / Onaylanmış Kuruluş Nedir?

Onaylanmış Kuruluş Nedir?

Kategori: Onaylanmış Kuruluş Nedir?

Onaylanmış Kurum - Kuruluş kavramının nereden geldiğini aşağıda kısaca açıklamaya çalıştık...

Avrupa Konseyi tarafından yayınlanan YENİ YAKLAŞIM DİREKTİFLERİ birçok ürün için sağlık,güvenlik,çevre-tüketiciyi koruma ve mümkün olduğu durumlarda evcil hayvanların korunması yönünde zorunlu şartları içermektedir.Söz konusu direktifler kapsamında birçok ürünün Avrupa Birliği üyesi ülkelerde serbestçe dolaşabilmesi için CE işaretini taşıması mecburidir.
CE işareti başlangıçta Fransızca 'CONFORMITE EUROPEENNE' daha sonra da İngilizce 'CONFORMITY EUROPE' olarak kullanılmıştır.Biz Türkçe olarak CE işaretine 'AVRUPAYA UYGUNLUK MARKASI' diyoruz.
CE işaretini taşımayan ürünler,AB'de pazarlanamaz ve hatta AB dışında üretilen ve CE işareti taşımayan ürünlerin bu ülkelere girmesi mümkün değildir.Bu nedenle,CE işareti,AB dışında kalan ülkelerden ihraç edilen ürünler için pasaport görevi görmektedir.
CE işaretini veren yetkili bir kuruluş,ne Avrupa Birliği üyesi ülkelerde ne de AB dışındaki ülkelerde yoktur.Ancak,bu kuruluşlar,Yeni Yaklaşım Direktiflerinde belirtilen durumlarda,yüksek riskli ürünler için Uygunluk değerlendirmesi işlemlerini yürütürler.
Avrupa Birliği mevzuatı, CE Uygunluk İşareti taşıması gereken ürünlerden yüksek risk taşıyan ürünlerin, piyasaya arz edilmeden önce konusunda uzman, üçüncü bir taraf olan ve AB resmi gazetesinde yayımlanmış kuruluşlar tarafından uygunluk değerlendirmesine tabi tutulmasını şart koşmaktadır. İşte, bu ürünlerin test, muayene ve/veya belgelendirmesini yapmak üzere üye ülkeler tarafından altyapısı yeterli görülen uygunluk değerlendirme kuruluşları arasından seçilerek AB Resmi Gazetesinde yayımlanan kuruluşlar onaylanmış kuruluş (notified body) statüsünü almaktadır.
Üye ülkelerce belirlenen onaylanmış kuruluşların listesi Avrupa Birliği Komisyonuna gönderilmekte ve diğer üye ülkelere duyurulması amacıyla bu listeler AB Resmi Gazetesi’nde yayımlanmaktadır. Bu kuruluşların teknik açıdan yetkin olmaları gerekmektedir.
Ce belgesi veren firmalar Avrupa birliği tarafından onaylanmış, Avrupa birliğinin resmi sitesinde adı yazılı olan kuruluşlardır. Riskli grup ürünler için üreticinin yayınladığı deklarasyon yeterli olmaz ve bu tip ürünler için Avrupa Birliği tarafından onaylanmış kuruluşları dan ürüne CE belgesi verilmesini gerekmektedir. Bu ürünler o ülkenin yetkili onaylanmış kuruluşları tarafından test edilip incelenir. Türkiye de 20 adet CE Belgesi verebilen onaylı kuruluş mevcuttur. Ürünlerin AB mevzuatlarına uyumunu takip devlet kuruluşları ürünlere göre farklılık gösterir.

 
CE Ürün Belgesi İçerik: CE Belgesi, Ce İşareti, ce İsareti, ce Danışmanlık, CE Belgeleri, CE Logosu, CE Almak, CE, CE Sertifikaları, CE Denetimi, CE Koymak, CE Etiketi, CE İzni, CE Şekli, Ce Belgesi Maliyeti, Ce Belgesi Veren Firmalar, Ce Belgesi Nedir, Tse Ce Belgesi, Ce Belgesi Fiyatı, Ce Belgesi Direktifleri, Ce İşareti Teknik Bilgiler, Ceisareti, Ceişareti, Ce Nedir, ce Mark, Ce Kalite Belgesi, Ce Belgesi Fiyatları, Ce İşaretleme, İso 9001 Belgesi, İso Belgesi, Ce Belgesi Nerden Alınır, Ce Belgesi Örneği, Ce Belgesi Almak, Örnek Ce Belgesi
 
CE Ürün Belgesi Danışmanlığı
Diğer Sertifikalar ve Belgeler
CE Sertifikası Bilmek İstedikleriniz
Kalite Yönetim Sistemleri
Diğer Danışmanlık Hizmetleri
CE Belgesi Yönetmelikleri
CE Belgesi Danışmanlık

CE Belgesi

 
 
CE Belgesi başvuru K Belgesi
       
  CE Sertifikası Yazıları Diğer Danışmanlık Hizmetlerimiz CE Belgesi Referanslar
 
CE Belgesi Tanım
CE Belgesi Tanım
CE Belgesi CE İşareti
  CE Belgelendirme CE Belgesi Danışmanlık
       
2008 Copyright© | Akre Group® Danışmanlık Eğitim Marka İş Sağlığı ve Güvenliği Çevre Yönetimi ve Gözetim Hizmetleri Tel: 0536 696 15 91 | 0216 533 86 87 Facebook'ta Takip Et   

İso Belgelendirme İso Belgesi Helal Belgesi Kosher Belgesi GMP Belgesi Kapasite Raporu CE Belgesi